wtorek, 22 listopada 2016

Poznaj lepiej swoje dziecko! 21-dniowe wyzwanie rozwojowe dla dzieci i rodziców.

Długo czekałam na ten moment, ale w końcu mogę oficjalnie zaprosić Was do wzięcia udziału w wyzwaniu, nad którym w ostatnim czasie pracowałam z Ewą z Rozwojowej Kreski 🙂Ewę możecie kojarzyć z cieszącego się dużym zainteresowaniem artykułu o arteterapii dla dzieci. Jeśli jeszcze go nie czytaliście to zachęcam do lektury!

----------------------------------------------

Wyzwanie jest inspirowane książką „Rozwojowa kreska. Ćwiczenia plastyczne z elementami arteterapii.” autorstwa Ewy Baranowskiej-Jojko (wyd. Harmonia). Poznaj lepiej swoje dziecko! 21-dniowe wyzwanie rozwojowe dla dzieci i rodziców


SKĄD POMYSŁ NA TAKIE WYZWANIE?

Pomysł na ten projekt zrodził się z przekonania, że dzieci są ważne, mają prawo mówić o swoich potrzebach, emocjach, przeżyciach, rozwijać swój potencjał i poznawać siebie - bez świadomych dorosłych może się niestety zdarzyć, że tego nigdy nie zrobią. Taka świadoma postawa dorosłego na pewno wymaga pracy nad sobą.

DLA KOGO JEST TO WYZWANIE?

Dla rodziców chcących poznać lepiej swoje dzieci 🙂

Nasze 21-dniowe wyzwanie jest skierowane właśnie do tych świadomych rodziców, którzy  wiedzą, że podczas wyzwania będą potrafili dać dziecku przestrzeń na swobodne wyrażanie swoich emocji i potrzeb bez oceny i krytyki, ze szczerością słuchać, co mówi dziecko i być na niego uważnym podczas wyzwania, a kiedy będzie taka potrzeba zadać pytania otwarte, które rozszerzają perspektywę dziecka bez pouczania czy poprawiania.

NA CZYM POLEGA TO WYZWANIE?

Wyzwanie jest DARMOWE i nie wymaga dużego nakładu czasowego.

Wystarczy wybrać miejsce w którym dobrze się czujecie - przy stoliku, na podłodze lub w innym miejscu, w którym nikt przez kilka minut nie będzie Wam przeszkadzał. Do tego każdego dnia o wygodnej dla Was porze przygotować kartkę i kredki. Przeczytać polecenie dziecku i towarzyszyć mu ciszą podczas jego rysowania.

Rodzicu! Po skończonej pracy możesz dziecku zadać pytania otwarte poszerzające jego perspektywę. Możesz też później zadać sobie pytania, w jaki sposób to, co zobaczyłeś i usłyszałeś może wpłynąć korzystnie na Wasze życie, podnosząc jakość Waszej relacji. Przykładowe pytania są umieszczone każdego dnia w poleceniu pod zdjęciem.

JAK DOŁĄCZYĆ DO WYZWANIA?

Wyzwanie rozpocznie się 27.11.2016 rokucodziennie w utworzonym przez nas wydarzeniu na facebooku (klik!) pojawi się grafika z poleceniem dla dziecka na dany dzień wraz z pytaniem otwartym, które możesz dodatkowo zadać dziecku po wykonaniu zadania, do czego oczywiście zachęcamy J Dodatkowo co tydzień na blogu pojawią się grafiki z poleceniami dla dziecka oraz proponowane pytania otwarte na 7 kolejnych dni.

Wyzwanie oficjalnie rozpoczyna się w niedzielę 27. listopada, ale oczywiście możesz do nas dołączyć w każdym innym dogodnym dla siebie terminie i dzień po dniu towarzyszyć dziecku w wykonywaniu zadań oraz zadawać mu pytania otwarte. Wszystko po to, abyś mógł poznać je lepiej i  aby ono samo mogło poznać się lepiej.


ZAPRASZAMY SERDECZNIE


Rozwojowa Kreska i Stymulowanie rozwoju dziecka 

10 komentarzy:

 1. Świetna inicjatywa. Gdybym tylko miał z kim, chętnie bym się przyłączył. Ale na to muszę jeszcze trochę poczekać :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bardzo dziękuję za miłe słowa! :) Wyzwanie będzie dostępne także po jego zakończeniu, więc zapraszam w momencie w którym będziesz miał z kim :) Jeśli masz znajomych, którzy są rodzicami możesz podrzucić im linka :) Pozdrawiam ciepło

   Usuń
 2. Brzmi interesująco, chętnie dołączymy.

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo świetna akcja, bardzo chętnie dołącze. Jak tylko ogarne się po urlopie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zapraszam w dowolnym momencie :) Bardzo dziękuję za miłe słowa, cieszę się, że Ci się podoba! Możesz zaprosić znajomych, chcemy dotrzeć do jak największej liczby rodziców z tym wyzwaniem ;) I koniecznie daj potem znać jak Wam się podobało ;)

   Pozdrawiam ciepło ;)

   Usuń
 4. Odpowiedzi
  1. Do wyzwania można dołączyć w dowolnym momencie :) Nic straconego! Działajcie <3

   Usuń
  2. Moje dziecko jest juz dorosłe, ale waeto było tu zajrzeć bo umiejętność ulepszania relacji jest bezcenna, a q końcu nadejdzie czas, że. W moim życiu pojawia się wnuki, dobrze jest wiedzieć jak rozmawiać z dziećmi by te lubiły nas i ufały nam, pozsrawiam ciepło

   Usuń
  3. Bardzo dziękuję za miłe słowa i cieszę się ogromnie, że znalazłaś tutaj coś co okazało się dla CIebie wartościowe! Twoje wnuki będą miały świetną babcię! :) Fajnie od małego budować z dzieckiem wartościową, wspierającą relację, czego Tobie życzę :)

   Zapraszam oczywiście do lektury pozostałych wpisów! Pozdrawiam ciepło

   Usuń